…:::::SeRzEn!şLeR:::::…

Ağustos 10, 2007

Sessiz bir bakış /

Filed under: Güncel Yazılar — serzenis @ 6:13 pm

Sessizce bakıyorum hayata. Umursumaz tavırlarım ve dağınık saçlarım yine uyum içinde . Eskisi kadar ahenk içinde olmasalarda bir uyuşma mevcut. Herneyse. . .

Miraç Kandili’ymiş bugün. Farkındayın yine noktalama hatası yaptım. Yazıyorum işte. Beğenme, beğenilme duygusu taşımadan. Umurumda değil zairi görüntü. Bu site olmadan önce de yazıyordum. Şimdide. Tüm sayısal verileri bir kenara atıyorum yine. Tüm istatislikleri atıyorum denize. Yazıyorum işte kendimce. Miraç Kandili’nin yalnız adamı olarak. . .

Muaz Reis’i düşünüyorum. . Küçük Rabia’yı. .Ruveyda’yı. . Mehmet Efe’yi. . Yeşil taksilerin seyyar satıcılarını. . Düşünüyorum işte. . Üsküdar vapurunda alınan evlilik kararını. . Mavi gelinliği. . Mavi kızı . . Sihirbazı . . .

 

Düşünmenin sonu yokki. . Otobüste, minibüste, yürürken, yatarken, kalkarken. . . Uzatın uzatabildiğiniz kadar. . Hayallerinizi ekleyin. . Rüyalarınızı. . Bir mesture bayan çıkartın ortaya. .  Dersaneye gönderin. . Hayal satın alın onun yerine. . Sonra bırakın onu kendince. . Tekrar dersaneye gönderin. Tekrar hayal satın alın. Tekrar Rıhtım Caddesinden geçin. .

Sonra yine bırakın bu mesture bayanı. . Otobüste,minibüste,yürüken,yatarken,kalkarken sizi düşünsün. . Siz onu hiç düşünmeyin. . Tekrar hayal satın. En kapitalistinden olsun . En sosyalistinden. Kısaca en koyusundan olsun işte.  Uzatın mesture bayana. . Elinin tersiyle geri çevirsin. . Kapitalistce bir tokat atsın suratınıza. .  Çar suratı olsun sizde. Ayakkabı köselesini andırsın suratınız. Aldırmasın yani bu tokatlara. .

Mesture bayanı öylece bırakın yine. Dersaneye gönderin. . Kendisine gönderin. .

Ardından bir YAHYA KEMAL şiiri okuyun uzaktan. . Bir sigara yakın. . Yakmanızı istemesede inadına yakın. . Bir sela okuyun. . Ardından cuma ezanı okunsun. . İsrafilin borusu niyetinde. . Siz şiirinizi değiştirin. Sezai Karakoç’u yorumlayın kendinizce. .İçinizdeki Yahudi’yi ortaya çıkarın. . Kenarlardaki yaprakları yolun ardından. .

Mesture bayanı bırakın kendince. .

Dersaneye gidin. . Mendil satın. . Umut satın alın . . Yazılar yazın. . Rıhtım Caddesine gidin. . Sigara için. . Vazgeçin. Vazgeçin. . Vazgeçin. .

Başka seçeneği olmayan hayata bir papatya uzatın. . Bir ytl’ye döner ekmek alın. . Bir ytl’ye umut satın alın. . Öss sınavına girin. Kpss sınavına girin. .

Yeterki vazgeçin. . (Ki ayrı mı yazılıyor du. ? Umurumda değil. Sen düzelt işte. Bunuda ekle yazınaa. .) . . Fikret Kızılok’un YETER Kİ’siyle tamamen zıt di mi ? Yeter ki vazgeçin. . .

Mavi tokalı ( görünmez bu mesture olduğu için ) bayanı terkedin sessizce. . Mavi kar’ın yağmasına erteleyin tüm umutları. . Dersaneye gidin. . Dersaneye gidin. Dersaneye gidin. .

Sonbahara hazırlanan ağaçların ortasına bırakın ne varsa. . Yazılan çizilen ne varsa saklamayın.  Yalan hayatta onların da yalan olduğunu umursamayarak gösterin. Değer vermeyin ki, hayatın değersiz olduğunu anlatmaya çalışın. . Kendinizle özdeşleştirdiğiniz şeyleri atın deniz kenarına. . Tüm sayısal verileri attığımız gibi. .

Tarihlerin bir anlamı olmasın. . Bir takvim yaprağı sizi götürmesin geriye. . Klişeleştirmeyin olayları. . Hayatı rahat bırakın. .

Dersaneye gönderin siz o bayanı. . Üsküdar Vapuruna gitmesin. . Dersaneye gönderin. . Ardından en koyusundan bir alkol verin. . Adını bilmediğiniz, kuvvetine inandığınız bir şişe olsun. . İçeni öldürmesin ama düşündermesin. . Böyle bir şişe bulursanız kendinizede ısmarlayın bir tane. . .

Ben yine Muaz Reis’i düşünüyorum. . Küçük Rabia’yı. .Ruveyda’yı. . Mehmet Efe’yi. . Yeşil taksilerin seyyar satıcılarını. . Düşünüyorum işte. . Üsküdar vapurunda alınan evlilik kararını. . Mavi gelinliği. . Mavi kızı . . Sihirbazı . . .

Kavramları tanımlamaya devam edin. . Sihirbazı çöz güzelim ? Sihirbazı çöz ?

Sihirbaz. . Anlar ama anlamaz. .

Sihirbaz. . .

Çöz, güzelim . . Anlat, güzelim . . .

Ardından dersaneye git güzelim. . .

Yazının Sonu . .  Kandilin mübarek olsun . .

Reklamlar

2 Yorum »

  1. çok güzel bir yazı.

    Yorum tarafından MeFeKa — Ağustos 11, 2007 @ 4:11 pm | Cevapla

  2. tesekkürler. emegine saglık

    Yorum tarafından geszeteler — Temmuz 24, 2008 @ 10:21 pm | Cevapla


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: