…:::::SeRzEn!şLeR:::::…

Temmuz 22, 2007

Analiz / Mehmet Efe Yazıcılar

Filed under: M. Efe Yazıcılar,seçim 2007 — serzenis @ 6:05 pm

Sandıkların yüzde 70’i açılmış durumda. Bu vakitten sonra oy oranları en fazla yüzde iki oranında değişir. Çıkan tabloyu ise kısaca şöyle özetliyorum.

* Kuru laiklik kampanyası işe yaramamıştır.

* Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin hazırlık maçı sona ermiştir.

* CHP çok kötü bir şekilde duvara taslamıştır. Halk resmen suratına tükürmüştür. Deniz Baykal’ın bilindik tavırları devam ederse. . Neyse. Piç kemalistler kızabilir bu cümlenin devamına.. Aman ha yanlış anlamayın. Kemalistlere değil sözüm, PİÇ KEMALİST’lere . .

* Halkımız Türkiyenin siyasi tarhine altın harflerle geçecek bir karar vermiştir.

* MHP kitlesel bir refleks ile tekrar siyaset arenasına geri dönmüştür.

* Genç Parti’nin tüm reklam masrafları amiyane tabirle içinde patlamıştır.

* Yüzde 10’luk seçim barajının kısmen de olsa içeriği boşalmıştır. Malum bağımsız adaylar ile bu baraj kısmen de olsa aşılmıştır.

* Demokrat Parti’nin politikaları ve söylemleri AKP-CHP kutuplarının arasından kendini sıyıramamıştır. Ağır abi ve masum anadolu çocuğu söylemleri Ağar’a yetmemiş ; belkide Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde meclise girmemesinin faturasını sandıktan almıştır. Keza bu cumhurbaşkanlığı seçimi Ağar ile birlikte Erkan Mumcu’nun da sonunu getirmiştir.

* Saadet Partisi ise beklenenin çok altında oy almıştır. 2002 seçimlerinin üzerine oy koyamamıştır.  Milli Görüş hareketi için önümüzde yıllar oldukca önemlidir. Seçim sonucu yeterli derecede masaya yatırılmazsa, politikalar gözden geçirilmezse. . Yani söylemek istediğim fatura çıkarılmalıdır. Muhasebesi yapılmalıdır. Tek cümle ile : Bu böyle gitmez ! Gerçi Erbakan söylemişti : Beni Hans’tan önce Hasan anlasaydı . . . .              Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Birileri bu oy oranıyla Milli Görüş’ün üzerine beton dökmeye çalışacaktır. Hatta ve hatta oralarına buralarına kına yakanlar mutlaka olacaktır. Bu görüşün ve temsilcilerinin asla ve asla vazgeçmeyeceklerini bilmelisiniz. Çünkü o güzel insan tüm sevenlerine 40 yıldır şunu söylüyor : Zafer inananlarındır. Zafer yakındır. Ümitvar olunuz. . . Ve bizim sitemizinde spotu olan şu cümle : ALLAH VE ELBETTE YENİLMEDİK !!

* Mesut Yılmaz’ın tekrar milletvekili seçildiği bir ülkenin ufkunu ben tarif edemiyorum. Vatanımız ve milletimiz için hayırlı olsun bile diyemiyorum bu sonuç için. . Tek kelime ile yazıklar olsun ! Yavrum mesut ! Yarasa Mesut ! . . . gerisini siz biliyorsunuz. . Neyse. Anap’ın başına en yakın zamanda geçecektir.

* Sivas halkı kendine yakışır bir biçimde Muhsin Yazıcıoğlu’nu meclise taşımıştır. Bağımsız adaylar arasında seçilmiş(büyük olasılıkla) en değerli kişilerden. İşte bu olay milletimize hayırlı olsun. Yeni bir soluk getirecektir meclise.

* Muhtemelen Beyaz Saray sonuçtan oldukca memnun olduğunu ileriki saatlerde beyan edecektir.

Şimdilik bu kadar. . Bu arada Ankara’da birileri havai fişek atmaya başladı zannedersem. İstanbul’dan duyuluyor yahuu. . .

Reklamlar

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: