…:::::SeRzEn!şLeR:::::…

Temmuz 18, 2007

Geminiz su alıyor / Behiç Kılıç

Filed under: Güncel Yazılar — serzenis @ 10:59 am

 

Muhalefet olamazmış!..Aslında doğru söylüyor,..Gerçekten muhalefet olamaz..Olamayacak..Muhalefete düştüğü anda ,hayatında yeni sayfalar açılacak,yolsuzluk dosyaları ile ilgili sayfalar,,Şansı varsı muhalefet olmaz!..”Ben muhalefet olamam” demesini ,Devlet Bahçeli şöyle yorumladı..

Aslında mukadder akibeti görüyorlar. Hesap vermekten kaçıyorlar. Ama korkunun ecele faydası yok. Halkımız bunun hesabını soracak, yeni bir iktidar oluşturacaktır. Bunu en erken gören Erdoğan oldu.”

Recep Tayyip Erdoğan”a “Erbakan Hoca kâbusu” bastığı da görülüyor!.. Bir tarafta “Hesap sormazsam namerdim” diye yemin eden Bahçeli beri tarafta,meydanlarda “Domuz uşağı” diye haykıran Erbakan Hoca!..İşi zor…


Hemen yorumlayalım ki; “Geminiz su alıyor!..” Zira bakınız geminizde ,kuytularda beslenen “fareler” tekneden kaçıyor… Adam o yaşta ceketi pantolona sokup önünüzde köçeklik yapıyordu,ampulde kesiklik görmese tüyer mi!?.
Erbakan Hoca Bursa”da şöyle sesleniyordu..
Bana bak sakallı Hüsnü Efendi! “Efendim bunlar da eski Millî Görüşçü, bunlar da sizlerin eski talebesi, bunlara oy vermek lazım”
deyip duruyorsun. Her şeye bir kılıf buluyorsun. Hadi oradan! Sakallı Hüsnü beni duyuyor musun, senin bu AKP”ni Siyonistler ve ırkçı emperyalistler işbaşına getirdi. Bunlar ne söylerse yalayıp yutuyorsun”
Hoca, pazar günü Çağlayan Meydanı”nda pek keyiflendi. Önündeki pankartlardan birinde, “Sözünü dinledim sana geldim ,Sakallı Hüsnü” yazıyordu…
Kazlıçeşme”de Narkoz meydanında, kırık ampul altında toplananlar var. Kendini Bizans çocukları sayanlar orada, Fatih”in torunları burada toplandı.”
Sözleriyle ,Erbakan Hoca “kalabalığın” keyfini çıkarıyor, birkaç kilometre ötedeki AKP mitingi ile kafa buluyordu.. Tayyip ve ekibi günlerdir elinden geleni yapıyordu ve taşımalı mitingi doldurmak için kesenin ağzı da açılmıştı… Televizyonlar, AKP İl Başkanlığının bu mitinge 200 milyar doktüğünü belirtiyordu ama belli ki bu rakam “indirimli fiyat!”tı ve kentin, belediyenin bütün sistemi bindirilmiş kıtaları taşımak için seferberdi…
Sakallı Hüsnü, Hoca”ya gitti!..
Bulabildiği halk otobüsüne bilet parasını vererek ve de yürüyerek…
İktidara gelenin ayaklarının yerden kesildiğine çok tanık olduk da,bunların (AKP) havalanma noktası en tepelerdedir, görüyoruz…
Cümbür cemaat öyleler…
Kaç gündür gazetelerinde gerine gerine şöyle yazıyorlardı: “Başbakan Erdoğan”ın da katılacağı miting için İstanbul”un en büyük meydanı olan Zeytinburnu – Kazlıçeşme”yi tercih etti. Mitinge en az 1 milyon kişinin katılması bekleniyor.
İstanbul İl Başkanlığı, mitingin bugüne kadar yapılan en görkemli miting olması için bütün hazırlıklarını günler öncesinden tamamladı. ..”
Mitingden sonra, canlı yayına katılan Recep Tayyip Erdoğan, katılımın 1 milyonu aştığını söyledi… İstanbul polisi mitinge katılım sayısını 350 bin olarak açıkladı… Bu resmi açıklama,Tayyip”in depremin etkisinde kaldığının net ifadesidir!.. Tayyip”i sarsan “Sakallı Hüsnü”lerin Erbakan”ın deyimi ile “narkozdan kurtulmaya-ayılmaya” başlamalarıdır… Sakallı Hüsnü ayılınca yerinin Kazlıçeşme değil Çağlayan olduğunu anlamış, Hoca öyle diyor, şunu da söylüyor..
Bunlar niye miting yapıyor biliyor musunuz? Bunlar müflis işadamı gibi iflas öncesi kokteyl veriyor.”
Tayyip, Erbakan Hoca”nın dediği gibi “müflis bir işadamı” gibi mi biz bilemeyiz ama sözlerinden nasıl bir hesap adamı olduğu net olarak anlaşılıyor…
Kazlıçeşme Mitingi”ne 1 milyonu aşkın bir katılım olduğunu, Çağlayan meydanının Kazlıçeşme”nin üçte biri olduğunu” söylüyor… Yani demek istiyor ki, “Biz bu alanı doldurarak Çağlayan”daki Cumhuriyet Mitingini alt ettik”
Gene resmi rakamlar…
Tayyip”te 350 bin kişi var… Onun hesabına göre “Üçte biri kadar” Çağlayan meydanında Cumhuriyet Mitingine polis kayıtlarına göre katılım 750 bin kişi… (Şişliye taşan ahali hariç)İzmir”den sonra ikinci hüsran..! İzmir”de de çıkını seferber ettiler Cumhuriyet Mitingi ile yarıştırma gayretine düştüler de denize vardıramadılar… Ama Tayip “yiğitliği” orada da elde tutup “Biz öyle mitinge adam taşımayız, burada sırf İzmirliler var” dedi… Biraz ötede ise çevre illerden “kıtaları” taşıyan otobüslerin, geldikleri illeri gösteren plakaları ile park etmiş durumda oldukları biliniyordu…
İnananları azalmıştır,bu nettir…
Milli Gazete”den gazeteci arkadaşımız Selami Çalışkan anlatıyor: “Bir Ahmet ağabeyimiz var. Komşusu AKP”liymiş… Miting günü ona “sakalına sahip çık” demiş, ertesi gün halk otobüsüne beraber binip Çağlayan”a geldiler.”
Sakallı Hüsnü”nün “Sakalı”na ,Erbakan Hoca”nın çizdiği rotayı tekrarlayalım..
Kendini Bizans çocukları sayanlar orada, Fatih”in torunları burada !.”
Başa dönelim,şansı varsa muhalefete düşmez..Tek başına iktidarı için güvencelerinden birinin ,verilen demeçlere bakınca ne olduğu görülüyor..İmralı desteği!..İzleri de belli…Buyrun, bu vaziyeti kavrayın!..Bir süre önce ,bir PKK güruhunun gösterisi vardı ve hep  bir ağızdan şöyle bağırıyorlardı… “Katil Erdoğan!..” Bağırdıkları yer, Urfa”nın Viranşehir”i.
Beş yüz kişi kadarlar ve “Katil Erdoğan” diye hedef alınan da Başbakan Recep Tayip Erdoğan…
Bağıranlar PKK militanları, etrafları polisle çevrili ama müdahale yok, çünkü Ankara”dan emir öyle!..
Şehit cenazelerine öfkelenen iktidar, PKK cesetlerinin nakline “demokrat” yaklaşım içerisinde!..
“Katil Erdoğan” diyebilirsiniz ama “Tayip oğlunu askere gönder-Kahrolsun PKK” derseniz bir cenazede polis, Tayyip”in emri ile tepenize biner!..
Aynı ile vâki!..
Talabani”nin, kafasına göre kurduğu bir parti var. Bu partinin Ankara”da bir temsilcisi bulunuyor… Dikkatinizi çekiyorum, ABD tarafından Cumhurbaşkanı olarak atandığı naylon yönetimin adına, Irak için değil Talabi”nin temsilcisi…
Yani Ankara”da Talabani”yi temsil ediyor…
Adı Behruz Celali.
Bu Bey, geçtiğimiz Pazar günü bir demeç verdi… Demeci bizim matbuatta da yayınlandı … Konu çok ilginç… Celali Bey ertesi gün (9 Temmuz Pazartesi ) toplanacak olan Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu”nun gündemi ile ilgili konuştu!..
Hem de alınacak kararlarla ilgili!..
Bay Behruz dedi ki;
Bakanlar Kurulu toplantısında sınır ötesine asker gönderilmesini öngören bir tezkere çıkması ihtimali zayıf!..”
Talabani”nin adamı, Türk Hükümeti”nin uslubu üzerinde ilginç biçimde, iddialı bir bilgi hakimiyeti ve doğru yoruma sahip olabiliyor da, nasıl oluyor bu?!.
Yorumunun devamı da şöyle…
“Erdoğan Hükümeti gizli bir operasyona karşı. Fakat, bazı çevreler sınır ötesi operasyon konusunda Erdoğan Hükümeti”ne baskı yapıyor.”
Celali”nin sözlerini iyice okuduğunuz zaman, üslubunun bizim değerli bir takım kimliklerle aynı olduğunu görürsünüz!.. Bu kişinin, Irak”ın resmi yönetiminin değil de, Talabani”nin aşiret partisinin özel temsilcisi olarak Ankara”da bulunduğunu bir kez daha hatırlatıyorum.
Bir hatırlatma daha yapayım.
Ekim ayı sıralarında Talabani, Washington ve New York”ta bazı açıklamalar yapmış ve “Ankara”nın kendisinden PKK ile anlaşma zemini yaratmasında aracı olmasını istediğini” söylemişti!.. Bu açıklamayla çarşafa dolaşan Ankara “kem küm” arasında Talabani”ye sert çıkmayı denemişti… İşte o zaman bu Behruz Celali ortaya çıkmış, Ankara”daki iktidarın başlarına, “Çok konuşursanız neyi nasıl talep ettiğinizi anlatırız” dedi ve büyüklerimizi susturuvermişti!..
İlişkilere buyurun!..
Talabani”nin “Damada ihale verdiği” meselesi ile tavan yapan ilişkiler, Talabani ve Barzani”nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti içindeki nüfuz alanlarını vahim biçimde işaret ediyor!..
Bu durumda PKK”nın etkinlik sahası dışında kalması beklenemez elbette!.. Meclis”e emin adımlarla ilerlediklerini, sadece vatandaşı serbestçe ablukaya almaları konusunda değil, terörist ölülerini taşırken sergiledikleri tavırla da görüyoruz!..
08 Temmuz 2007 Pazar günü, Hürriyet Gazetesi şunları yazdı.
Terörist Fidan Sıcak”ın cenazesi, aralarında Viranşehir Belediye Başkanı DTP”li Emrullan Cin, DTP İlçe Başkanı Kadri Özkan ile parti yöneticilerinin bulunduğu kalabalık eşliğinde Viranşehir Mezarlığı”na getirildi. “Şehit namırın”, “Kahrolsun Türkiye”, “TC Kürdistan”a mezar olacak” ve “Katil Erdoğan” sloganlarını atan grup, cenazeyi toprağa verdikten sonra olaysız olarak dağıldı.”
Bu durumlar neden böyledir?..
Cevabı, anlayana İmralı Partisi”nin sözcülerinde var.
İktidarın el koyup kendisine yonttuğu Sabah Gazetesi İmralı Türkü Ahmet Türk”ün röportajını yayınladı..Bu bey diyor ki;
25-30 bağımsız milletvekilinin bir anahtar olacağı görüntüsü ortaya çıkıyor. Bu tabloda amacımız hükümete girmek değil. Demokratik sürecin gelişmesine hizmet edecek anlayışı destekleriz. AK Parti çok mu yakın; Hayır. Ama sonuçta bir hükümet kurulacaksa, anahtar rolümüz olacaksa, kötünün en iyisini seçmek gerekiyor.”
Vatandaşlarımıza iki liderin sözlerini hatırlatayım…
Baykal, “AKP”ye giden her oy, PKK”ya gider. AKP”liler PKK ile işbirliği içinde olan partilerle temas halindeler” diyor…
Bahçeli de;
İktidarın iki basotun var, bir Barzani öteki İmralı!..”
Barzani de İmralı da iki koldan TBMM”ye doğru yürüyor. AKP ile barışık bir şekilde, haber ola ey millet!..

Reklamlar

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: