…:::::SeRzEn!şLeR:::::…

Haziran 18, 2007

Saadet bu seçimlerde ne yapar? / Serzeniş

Filed under: Güncel Yazılar — serzenis @ 9:44 am

sp.jpg 

Malum seçimler yaklaşıyor. Milli Görüş’ten kopup Adalet ve Kalkınma Partisi’ni kuran kadro şu an iktidarda. Peki baba evi yani Milli Görüş’ün temsilcisi olan Saadet Partisi bu seçimlede ne yapar? Şansı var mıdır?

Çağlayan Mitingleri, güçlü, canlı bir teşkilat, canla başla çalışan “dava” adamları. Bütün bunlar Saadet’i iktidara taşır mı?

Şunu söyleyebiliriz; eğer pankart asıp, afiş yapıştırmakla seçim kazanılsaydı Saadet Partisi bunu en iyi yapan siyasi parti olarak her seçimi açık ara önde götürmesi lazımdı. Ama öyle olmadı. 3 Kasım’da Genç Parti’nin bile altına düştü.

Peki artık Saadet Partisi milletin gereksinimlerine cevap verebiliyor mu?

Bunun cevabı hem teşkilat içinde, hemde halkta büyük bir muamma!

Asıl önemli sorunlardan bir tanesi de Saadet’in hala deneyimli, yada açıkça söyleyelim yaşlı siyasetçilerle yola devam etmek istemesindeki ısrarı.

Bu nasıl yorumlanabilir.

Söyle;

Milli Görüş iktidara yakın olduğu zamanlarda hep menfaat kesimi tarafından işgale uğramıştır. Seçim zamanlarında partiye esaslı bir maddi yardım yaparlar, canla başla çalışırlar. Parti bir yerlere geldiğinde ise işin kaymağını hep yemek istemişlerdir. Kimse kızmasın bu hep böyle olmuştur.

Ve öyle sanıyoruz ki Necmettin Erbakan da bu durumu önlemek için sadakatli isimlere parti yönetimini vermiş ve yeni bir kopuşun önüne geçmiştir. Yoksa hiç bir sebep yokken Numan Kurtulmuş’a yönetime vermemesi açıklanamıyor.  Bunu sadece biz değil partinin beyin takımı da açıklayamıyor.

Gerek parti tabanı, gerekse Saadet’e oy vermeyi can-ı gönülden isteyen ortalama yurt insanı da partinin başına genç birinin geçmesini bekliyor.

Ve son bir söz; Saadet Partisi bu seçimlerde büyük bir sürpriz yapabilir

Reklamlar

10 Yorum »

 1. cümleten selamun aleykum. saadet ne yapar ne yapmaz demeden önce biz bu seçimlerde ne yapacağız bence daha önemli. o nedenle “oyum boşa gider zaten barajı geçemeyecek” ya da “akepe ye oy vermeyelim de cehepe mi gelsin” gibi bahanelere sığınmadan bu adamların söyledikleri haksa ki ben hak olduğuna inanıyorum hepimizin saadet partisi ne oy vermemiz gerekli… oy bizden başarı ALLAH(C.C)

  Yorum tarafından yolcu — Haziran 18, 2007 @ 3:36 pm | Cevapla

 2. bu ülkede oy almak için çok uyanık olmak lazım.herkes uyanık olamaz,olamıyor,olmaya da çalışmıyor…sonra iş işten geçtimi koy bir ağıt havası da yoluna bak…

  Yorum tarafından gericiler — Haziran 18, 2007 @ 4:06 pm | Cevapla

 3. saadet partisi gerçekten başkanlığa genç ve ateşli bir başkan getirmeli… seçim meydanlarında bağırıp çağrabilecek bir lider. çünkü artık bu pirim yapıyor. ben saadete gönülden destek veren biriyim fakat Sayın Başkanımız Recai Kutan bir konuşma yaparken sözler ağzından zorla çıkıyor. Başkanıma ve bilgisine saygım ve sevgim sonsuz… ama biz değilmiydik yıllarca eceviti eleştiren yaşlı konuşamıyo yürüyemiyo diyen… partinin genç bir kana ihtiyacı var! birde beni düşündüren derin konu saadet partisi iktidar olursa Türkiye’de ki hava ordudaki durum komi ve sosyalistlerin bakış açıları Allah sonumuzu hayır etsin.

  Yorum tarafından halit — Haziran 21, 2007 @ 6:41 am | Cevapla

 4. fkirsel alt yapımı oluşturduğu için Milli görüşçülere teşekkür ediyorum.Ancak İsrail karşıtlığı ile bir yere gelip İsrail ile en fazla anlaşm yapanlara, 28 şubat sürecinde önüne sunulan her kağıda imza atıp dik duramayanlara benin verilecek oyum yok.
  Dikkat ediyorumda cumhuriyet gazetesinin manşetlerine taşınır oldu Saadetin görüşleri.Ulusalcılarda Milli görüşçülerin haber organlarında yer bulur oldu .Bu neyin dayanışmasıdır.Erdoğan.Arınç,Gül,Babacan gibi insanlar bugün neden tukaka oldular

  Yorum tarafından bilmıkabele — Haziran 24, 2007 @ 12:45 pm | Cevapla

 5. s.a israil karşıtlığı ile iktidar olup israil ile en fazla anlaşma yaptığımızı idda eden kardeşime……….. bak sevgili kardeşimim toplum olarak en tehlikeli hastalığımız olan kulaktan duydumuz ile amel etme hastalığına tutulmana üzüldüm.ama bu hastalığın tedavisi refahyol döneminde imzalanan anlşmaların dökününe bakmaktan ibarettir.arzu edersen sana dökümünü göderebilirim.sizleri Allah için seven bir milli görüşçü…

  Yorum tarafından mücahit mücahit — Temmuz 2, 2007 @ 3:11 pm | Cevapla

 6. ben bir sol görüşlü olarak kendime yani chp ye enyakın parti olarak saadet veya mhp yi düşünüyorum en azından yüce atatürkün değerlerine sahip çıkan bir islan batı sentezi yapabilirler
  (AMA OYUM DAİMA CHP YE OLACOK)

  Yorum tarafından kaan özbağ — Temmuz 2, 2007 @ 8:22 pm | Cevapla

 7. sevinin dünya insanları çünkü sizin mutlu,huzurlu ve güven içinde yaşamanız için sizler adına hak için mücadele milli görüşte devam ediyor ve kıyamete kadar devam edecek

  Yorum tarafından ismail — Temmuz 8, 2007 @ 3:55 pm | Cevapla

 8. umutlar bittiğinde,
  insanlık öldüğünde,
  savaş çıktığında,
  zulüm arttığında,
  HAK GELİR,BATIL ZAİL OLUR…

  Yorum tarafından sbrmndv — Temmuz 19, 2007 @ 6:25 pm | Cevapla

 9. Erbakan, Türkiye”yi, milli menfaatleri ve kendine özgü kimliğinin ekseninde kalarak bölgesinde ve dünyada güçlü, etkin ve saygın bir ülke yapmak istediği için hegemonik güçlerin hışmına uğramış bir liderdir. Erbakan, ülkesinin gücünü arttırmak isterken küresel hegemonyaya boyun eğmediği, milli çerçeveyi korumayı herşeyin üstünde tuttuğu ve İslam dünyasında küresel hegemonyaya boyun eğmeme duyarlılığını canlandırmaya olan inancı nedeniyle uluslararası bir komployla iktidardan indirilmişti.Erbakan”ın hapse mahkum edilmesi, Türkiye”de küresel hegemonyaya teslim olmayan siyaset anlayışına diz çöktürülmek istenmesinin senaryosudur. Erbakan ve Milli Görüş, siyasi engellemelere, parti kapatmalara, yasaklamalara ve nihayet “trilyon davası”na rağmen diz çökmeyi, boyun eğmeyi ve teslimiyet öngören işbirliğini reddetmiştir.

  Fakat Milli Görüş içinde yetişmiş bir grup siyasetçi ise istikballerini karartacağını düşünerek önce Erbakan”ın direnişiyle yollarını ayırmış; ardından da iktidar uğruna küresel hegemonyaya hizmet üretecek yeni bir politik tarz ortaya koymuşlardır.

  Erbakan”ın dünyasında “hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için” kaidesi bariz olarak görülürken, muhafazakar demokrat kimlikte temel ilke “hepiniz benim için”dir.

  Dolayısıyla “hepimiz hepimiz için” iktidardan düşürülüp hapse gönderilirken, “hepiniz benim için”e iktidar bahşedilmiştir.

  Yorum tarafından kazanci — Şubat 6, 2009 @ 4:19 pm | Cevapla

 10. Türkiye küresel mali krizle karşı karşıya. Aslında bu sadece ekonomik kriz değil tamamen bir medeniyet, uygarlık krizidir. Modern batı medeniyeti iflas etmiştir. Şimdi söz söyleme sırası sizdedir. Sadece Türkiye ve İslam dünyası için değil bütün dünya insanları için söz söyleme sırası sizdedir. Bütün dünyada yeni bir söz, bakış açısı ve medeniyete ihtiyaç var. Sayın Başbakan önce ’bizden kriz teğet geçer’ sonra ’psikolojik’ dedi. Sayın Başbakan, caddeye çıkıp esnafın yüzüne bakarak ’hissettiğiniz kriz psikolojik krizdir’ deme cesaretin var mı? Türkiye son 8 yıldır tamamen krize hassas bir hale getirildi. Siyasette en acı şey ’biz bunu söylemiştik’ demek, ancak biz bunları söylemiştik. Bu ülkenin bütçesini hükümet yapmıyor, IMF memurları yapıyor. “Prof.Dr.Numan Kurtulmuş” Yeniden Büyük Türkiye’ için Şimdi Saadet!

  Yorum tarafından kazanci|izzet — Şubat 6, 2009 @ 4:23 pm | Cevapla


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: