…:::::SeRzEn!şLeR:::::…

Mayıs 10, 2007

Merdan Yanardağ iddialara cevap (?) verdi

Filed under: Güncel Yazılar — serzenis @ 1:52 pm

Kanaltürk Televizyonu’nunu oluşturan şirketlerden birinin ortağı ve Kanaltürk TV’nin ekran yüzlerinden Merdan Yanardağ’ın geçmişte PKK yanlısı Özgür Gündem Gazetesi’nde yazı işleri Müdürlüğü yaptığı yönündeki, Zaman Gazetesi ve Samanyolu Televizyonu’nda çıkan haberlere Kanalturk.com dan cevap verdi. Bizim kendisine soracak sorularımız elbette ki var:

Fethullah Gülen’in Zaman gazetesi aylardır Kanaltürk ve mensuplarına karşı bir saldırı kampanyası yürütüyor. Yalana ve karalamaya dayalı bu kampanyanın amacı, ABD’nin desteğiyle toplumu teslim almak, karşı devrim sürecini sonuçlandırmaktı. Beceremediler…Halktan toplanan paralarla kurulan Zaman gazetesinin, önce Tuncay Özkan’ın kişiliğine karşı başlattığı karalama kampanyası, 4 Mayıs 2007 tarihli sayısından itibren bana karşı yürütülüyor. (Birgün önce gerici-faşist Vakit gazetesinde de aynı nitelikte yayın yapıldı.) Hiçbir güç odağına yaslanmayan, sadece çalışanlarının özverisi ve izleyicilerinin desteğiyle yayın hayatını sürdüren Kanaltürk’e karşı AKP hükümetiyle birlikte saldırıya geçen Gülen, sonuç alamayınca televizyon çalışanlarının geçmişleri ve kişiliklerine yöneldi. Saldırı, alçakça bir iftira kampanyasına dönüştü.

Bu yayınların nedeni açıktır. Çünkü, yaptığımız haber ve programlarla Gülen’in bütün Türkiye’yi bir ağ gibi saran gizli örgütlenmesini ve sinsi hesaplarını açığa çıkardık. Yürütülen örtülü operasyonların deşifre edilmesini sağladık. Oyunu bozduk.

Bütün uzlaşma girişimlerini kararlılıkla geri çevirerek Gülen ve cemaatinin maskesini indirdik. ABD’de geliştirilen Büyük Ortadoğu Projesi’nin en önemli etabı “ılımlı islam” siyasetinin gönüllü sözcüsü olan Gülen’i, geniş toplum kesimleri nezdinde deşifre ettik. Biz “Kral çıplak” dedik. Saldırının nedeni budur.

Bu nedenle ölümle tehdit edildik, küfür kampanyalarına maruz kaldık, yakınlarımız korkutulmaya çalışıldı.

Yılmadık.

Gülen’in sözcüsü Zaman gazetesi, 1992’de yaklaşık 1 yıl çalıştığım Gündem gazetesini örnek göstererek beni yıpratmaya çalışıyor. Gündem, yasalar çerçevesinde çıkan; bütün eksikliklerine karşın barış ve kardeşlik ilkelerini savunan ve bu yönde yayın yapan bir gazeteydi. Kitaplarıma bakıldığında özgeçmişimin bulunduğu bölümlerde Gündem gazetesinde çalıştığımın açıkça belirtildiği görülecektir. (‘Bir ABD Projesi Olarak AKP’ isimli kitabım bu hafta çıktı.) Kaldı ki, bu bilgi Başbakanlık Basın Yayın Genel Müdürlüğü’nün kayıtlarında da mevcuttur. Yeni bir bilgi değildir, gizlisi saklısı yoktur ve ilgili herkes tarafından bilinmektedir. Geçmişim herşeyiyle bana aittir.

Gündem gazetesi profesyonel üslupla çıkarılan, profesyonel gazetecilerin çalıştığı ve çalışanların mesleklerini uluslararası gazetecilik ilkelerine göre yürüttüğü bir yayın organıydı. Örneğin, Yeni Şafak gazetesinin kurucu genel yayın koordinatörü olan, bu gazetede halen köşe yazarlığı yapan ve bugün aynı gazetenin Ankara Temsilciliği görevini yürüten Mehmet Ocaktan da Gündem’in o dönemdeki görsel yönetmeniydi.

Ben, dün hangi görüşlere sahipsem bugün de aynı çizgiyi onurla sürdürüyorum. Bugünüm ve geçmişim arasında çelişki arayan gericiler, ırkçılar, şovenistler ve islamo-faşistler boşuna uğraşıyor. Bugün olduğu gibi dün de her türden gericiliğe, emperyalizme ve bu sömürü düzenine karşı oldum, olmaya da devam edeceğim. Mazlumların hakkını ve hukkunu savundum, savunmayı da sürdüreceğim. Entelektüel haysiyetin gereği budur. Ve oportünist karakteriniz nedeniyle siz bunu anlayamayacaksınız.

Açık değil mi?..

Önce Kanaltürk’ü kuşatmaya çalıştılar, olmadı.

Mali denetim yaptırarak baskı altına almaya çalıştılar, tutmadı.

Reklam ambargosu uygulamaya çalıştılar, başaramadılar.

Tehdit ettiler, korkmadık.

Yayınlarımızı engellemeye çalıştılar, başaramadılar.

Şimdi de, geçmişimiz ile bugünkü pozisyonlarımız arasında çelişki bulmaya çalışıyorlar. Hesapları yine tutmayacak.

Sadece bu saldırının kendisi bile, gericilerin nasıl anti-demokratik bir kafaya sahip olduğunu, toplumdaki ırkçılığı nasıl okşadıklarını göstermesi bakımından önemli bir örnektir. Siyasal islamcılarla ortak bir gelecek ve demokrasi projesi rüyası gören sağlı sollu liberal aydınlar artık bu gerçeği görmelidir.

Unutulmasın ki; sığındıkları ve on yıldır yaşadıkları ABD’den bu ülkeye ve halka karşı ihanet projeleri hazırlayanlar; bölge ülkelerine yönelik kuşatma ve işgal planlarının parçası olanlar; toplumun inançlarını istismar ederek, bunu sermaye ve iktidar gücüne dönüştürenler, bizden hesap soracak en son kişi ya da çevre olabilirler.

Tablo bizim açımızdan nettir; emperyalizmle işbirliği içinde bu ülkede örtülü darbe planlayanların hesaplarını boşa çıkardık. Bugün her türden darbenin karşısında olduğumuz gibi, Amerikancı “sivil” darbecilerin de oynunu bozduk.

Asıl dert budur.

Ve son bir not;

Fethullahçılar internet ortamında da bana karşı bir kampanya sürdürmeye başladılar. Kanaltürk’e binlerce elektronik mesaj geliyor. Boşuna uğraşıyorlar… Çünkü, aşağılık iftiralarla dolu bu mesajların Kanaltürk üzerindeki etkisi sıfırın altındadır. Bu mesajların Kanaltürk ve çalışanları için hiçbir anlamı ve değeri yoktur.

Kimsenin kuşkusu olmasın ki, gericiliğe, bu ülkeyi pazara çıkaranlara, bu topluma ihanet edenlere ve islamo-faşistlere karşı mücadeleyi sürdüreceğiz.

Merdan Yanardağ – kanalturk.com

 _______________________________________________________________

 

Kanal Türk televizyonu çalışanlarına iftira atılıyor demişsin. Peki sana sarfedilen bu sözler ifira mı, bunun cevabını vermemişsin.

Zaman Gazetesi halktan toplanan paralarla kuruldu (olabilir) peki ya Kanal Türk, CHP’den milyonlarca dolar aldı mı?

“Gündem, yasalar çerçevesinde çıkan; bütün eksikliklerine karşın barış ve kardeşlik ilkelerini savunan ve bu yönde yayın yapan bir gazeteydi” derken gerçekten inanarak mı söyledin.

Türk askeri ile Türk polisine bu kadar alçakça iftira atmak kardeşliğe sığar mı Merdan?

Yani milyonlarca kişi boşu boşuna Gündem ve Gündem’ler’e diş biledi. Bunu bir tek sen anladın o  Entelektüel haysiyetinle öyle mi?

Yapma Merdan! Yeme bizi ya!

Yazının sonlarına doğru da alengirli bir mevzua dokunmuşsun. Ki işin içinden sıyırabilesin. Yok KanalTürk’e böyle yaptılar, yok beni şöyle tehdit ettiler. Bir nevi vazife çıkarmaya çalışmışsın. Gariban ayaklarına yatmışsın. Ama artık yemezler. Sizin hangi kavramları ağızlarınıza dolayarak ‘köşe’ olduğunuzun farkına vardık. Dün orası para yaparken, bu gün burası değil mi Merdan Efendi?

İlgilisine NOT: Merdan durmadan Fethullahçı demiş. Biz ne Fethullahçıyız, ne de başka birşey. Aynı şeyi Fethullah’da yapsaydı, namusumuza, şerefimize yemin ederiz aynı şeyleri ona karşı da söylerdik. Kişiler önemli değil

Reklamlar

6 Yorum »

 1. HAİNLER HER YERDE ŞAŞMAMAK LAZIM

  Yorum tarafından AS — Mayıs 17, 2007 @ 8:01 pm | Cevapla

 2. bu merdan denen o. ç.nun kimlere hizmet ettiğini görüyorsunuz..kanaltürk te zaten kürt mafyasından gelen uyusturucu parasını aklamak için paravan olarak kullanılmaktadır halk partisindengelen parada cabasıdır…yoksa başka türlü karlı gözükemez..bunların gercek yüzünü görmemek için gerizekalı olmak lazım arkadaşlar böyle deyyuslara karşı dikkatli olalım… hainler heryerde şaşmamak lazım gerçekten..bunların arkasına saklanarak meydanlara inen insanlara ne demeli biri pkk bayragının altında konser veren edip akbayram diyeri bölücübaşının kankası doğu perinçek…

  Yorum tarafından ahmet werty — Temmuz 30, 2007 @ 8:05 pm | Cevapla

 3. Yav ne kadar cahil insanlar var. Önce adamın kitaplarını okuyun. Gerçekten inceleyin. Ülkeyi seven Atatürkçü aydın bir insan. Yok 92’de Gündem’de yazmışta falan da. Ayrıca polise ve askere hakaret yok. Siz ülkenin en değerli generallerini daha davaları sonuçlanmadan karalayanlar mı askeri polisi savunuyor. Hiç askeri karıştırmayın. Manşette kürtçe konuşan birini polisin dövdüğü yazıyor. Böyle birşey yapılmışsa insanlık ayıbıdır. Bunu mu savunuyorsunuz? Yazıklar olsun!

  Cahil, kulaktan dolma konuşan, kendi düşüncesi olmayan, yanlızlık korkusuyla haksız çoğunluğa karışan korkaklar. Hepinize yazıklar olsun…

  Yorum tarafından osman kaleli — Eylül 6, 2008 @ 9:41 am | Cevapla

 4. Bu sayfada bu kadar düzeysiz, küfür dolu ve aşağılık sözüm ona yorumlara yer verdiğiniz için sizi kınıyorum. O halde kusura bakmayın ve yazdıklarımızı okuyun: Fetullahçılar da yapsa karşı çıkarlarmış.. Hadi oradan gerici beslemesi, amerikan uşağı pislik.. Biz Merdan Yanardağ’ın nasıl yiğit, namuslu ve tutarlı bir insan ve devrimci olduğunu biliriz. sizin gibi ırkçılar bu ülkeyi bölecekler. Asıl bölücü olanlar sizlersiniz. Merdan gibi insanlar çoğalmadıkça bu ülkenin birliği ve toplumun kadreşliği sağlanamaz.

  Küfür edenlere gelince; işte sizin seviyeniz bu. Korkak, ağızları pislik dolu, cumhuriyet düşmanı, cahil bir sürüsünüz. hep birilerine uşaklık ettiniz, bugün de aynı işi sürdürüyorsunuz. Yurtseverlerin, devrimcilerin, cumhuriyetçilerin adlarını ağızlarınıza almayın. Küfürlerinizi size iade ediyorum.

  Yorum tarafından f. karip — Kasım 25, 2008 @ 5:02 pm | Cevapla

 5. siz merdan kadar değil de onun yarısı kadar kültürünüz olsaydı,böyle ağız dolusu küfür edemezdiniz.O BİR ATATÜRK MİLLİYETCİSİ.tabi bu kavram size uzak ,kavrayamazsınız.siz bitaat kültürüne uygunlaştırılmış,müritlersiniz.atatürke de dil uzatırsınız.ama onun sayesinde bir toprak bir bayrak ve de namusunuzun sahibisiniz.hem bu müslimanlığı da sizden öğrenmiyoruz, kuran ap açık.EY KULUM SİZE ŞAH DAMARINIZDAN DA YAKINIM…der kuran.yani şeyhe şıha tarikata gerek yok.emiiiii.

  Yorum tarafından adem — Ağustos 7, 2009 @ 9:02 am | Cevapla

 6. merdan atatürkün izinde .sizi de rahatsız eden bu yönü.hadi siz çok müslimansınız, müslimana küfür yakışırmı.iftira? yalan?hepsi siz (fe) tipi müslimanlarda.O GAZİ M. KEMAL ATATÜRK sayesinde bayrağımız tepemizde,vatan topraklarımız altımızda,namusumuz yanımızda.bunu biat kültürüyle şeyhle şıhla tarikatla idrak edemezsiniz.o insan kısacık ömründe 4000 kitap okumuş,ftllah ilkokul mezunu.yahu müslimanlığı sizden öğrenmiyoruz.KURAN ap açık.{EY KULUM SANA ŞAH DAMARINDAN DA YAKINIM}şeyhe şıha tarikata ne hacet?.1400 yıllık islamiyetin adını da ılımlı islam demek kimin haddine.4 büyük halife,4 büyük mezhep o çok bilmişler kadar bilememiş mi?

  Yorum tarafından adem — Ağustos 7, 2009 @ 9:25 am | Cevapla


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: