…:::::SeRzEn!şLeR:::::…

Mayıs 7, 2007

Atatürk Düşmanı mıyız ?

Filed under: Güncel Yazılar — serzenis @ 2:29 pm

Anayasının 2. maddesini sizlerle paylaşıyoruz ;

 – Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir             

Anayasamızın 25. maddesini sizlerle paylaşıyoruz ;

 – Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.

Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

 Atatürk’ün kişiliğini size buradan özetliyelim. .  Mutlaka okumalısınız. Cahilce ve sinsice karşımıza geçmeden önce bir bakmanızı temenni ediyoruz. Ders alacağınız birçok cümle mevcut.

Ve işte size Atatürk’ün yazdığı tek şiir ;

Gafil, hangi üç asır, hangi asır,
Tuna ezelden Türk diyarıdır.
Bilinen tarih söylememiş bunu,
Kalkıyor örtüler, örtülen doğacak,
Dinleyin sesini doğan tarihin,
Aydınlıkta karaltı, karaltıda şafak.
Yaşanan tarihi gömüp doğru tarihe gidin.
Asya’nın ortasında Oğuz oğulları,
Avrupa’ nın Alpler’ inde Oğuz torunları,
Doğudan çıkan biz, batıda yine biz;
Nerde olsa, ne olsa kendimizi biliriz.
Hep insanlar kendini bilseler,
Bilinir o zaman ki hep biriz.
Türk sadece bir milletin adı değil
Türk bütün adamların birliğidir.
Ey birbirine diş bileyen yığınlar!
Ey yığın yığın insan gafletleri!
Yırtılsın gökteki gafletten perde,
Hakikat nerede?

Bu şiiri neden buraya taşıdık ? Tekrar tekrar okuyun bize tonlarca küfür eden cahil beyinler. Sizin belki bu şiirden bile haberiniz yoktur. Sadece ATATÜRK dersiniz ve kendinize kemalist sıfatını verirsiniz başlarsınız sağa sola sataşmaya. Şu şiirden neler anlıyacaksınız çok merak ediyoruz ? Şu eşsiz yorumlarınızda küfür etmeyi bırakıp fikir sunacak mısınız bizlere ? Yoksa cahilce bel altı vurmaya devam mı ?

Şimdi efendim malum şu yazıyı kaleme aldık. Bu yazıdan dolayı birçok arkadaşımız gücenmiş. Yaralarını kaşımaya başlamış. Ve haddi hesabı olmayan tehtid ve küfür. Tabi tüm bunlar bizim için zerre kadar birşey ifade etmiyor. Amaa. İşte burada kocaman bir ”AMA” var. . Ama siz bize ATATÜRK düşmanı sıfatını yerleştirirseniz , orada dur derler adama. Çünkü bu cümle sizi aşar, bu sıfat bizi sarsar. Öncelikle bu sıfatı bize yakıştıran tüm arkadaşlara sesleniyorum. Siz bizim mevcut yazılarımızı tekrar gözden geçirin. Lütfen elinizi yüzünüzü yıkayın öyle oturun pc başına. Çeşitli önyargılarınızı banyoda bırakın. Ve başlayın okumaya. Ana temamızı çok iyi farkedeceksiniz. Sözde kemalistlere karşı bir mücadelemiz vardır evet. Bunu göreceksiniz.  Kemalist sıfatı altında yenilen haltlara cevabımız vardır. İşte buradaki yazımız ortada. Lütfen bir defa daha okuyun.  Şu satırları buraya taşımak istiyorum tekrar. Üstad çok güzel anlatmış aslında. Ama bu cümleleri gören kim. Başla küfretmeye di mi ? Evet buyrun cümleler ;

”Biz Mustafa Kemal’i seviyoruz. Kendimizi O’nun  gerçek mirasçıları olarak görüyoruz.

Biz Selahaddin Eyyübi’yi, Fatih Sultan Mehmed’i,  Mandela’yı, Gandhi’yi, Deniz Gezmiş’i  de seviyoruz.

Ama aramızdaki nüans hiçbirini putlaştırmıyoruz!

Dini bir zehir olarak değil, insanları birbirlerine yaklaştıran bir harç olarak algılıyoruz.

Hiç kimseyi giyinişinden ötürü yargılamıyoruz. Başörtüsüz-başörtülü-laik-dindar hepsini kardeşimiz olarak algılıyoruz. O yüzden kurbanlarını Nijerya’da kesen Müslümanlarız. 

Ama sizi değil. Toplumda ikilik yaratanları değil. İnsanlarla alay edenleri değil. Yani piçleri değil. Onlarla olan kavgamız dünya durdukça devam edecek. Ta ki insanlara saygılı olmayı öğrenene kadar.”

  Mümkünse yazının tamamını okuyun. Faydasını göreceksiniz. İçerik hakkında fikir sahibi olmalısınız ki. . . Neyse. Cümlelerimi uzatmanın anlamı yok. Bizleri zamanla daha iyi anlıyacaksınız.  Gözlükleriniz ayarını zamanla düşüreceğiz inşallah. Numaranın büyümemesi gerekiyor. Kör olmaya doğru gidiyorsunuz. Olmaz. Dur demelisiniz.  Ve fikir üretmelisiniz. Atatürk’ün şiirinde vurguladığı yerlere dikkat etmelisiniz. Atatürk’ün hayatını tekrar okumalısınız. Allah bilir siz Atatürk’ün söylevlerini bile okumamışsınızdır . Lütfen biraz daha dikkatli olalım.

Şimdilik söyliyeceklerimiz bunlardan ibaret. .

Kendinize iyi muamele ediniz.

Reklamlar

16 Yorum »

 1. eyvallah harika bir yazı olmuş.
  selametle

  Yorum tarafından gericiler — Mayıs 30, 2007 @ 10:23 am | Cevapla

 2. yettiniz artık bırakın bu ATATÜRK düşmanlığını ULU ATATÜRK olmasaydı kimbilir hangi ülkenin sömürgesi olacaktık.

  Yorum tarafından ayten sevcan — Haziran 2, 2007 @ 7:30 pm | Cevapla

 3. arkadaşımızın teki tabiri caizse buraya kusmuş. yorumunu düzenlemek durumunda kaldık. gülmelere vesile oldu. Yokuşta duran arabamın altına, arabamın kaymaması için kendisini koyabilirim. O derece yani. Gerisini siz anlayın. Üslubunuza lütfen dikkat edin. Densizlik yapmaya gerek yok . Densizlik ve bel altı çalışacak arkadaşlara başka bir yer önerebiliriz. Bu yorumlarınızı okumaktan biz sıkıldık, siz yazmaktan sıkılmadınız. Neysee.

  serzenis yönetim . .

  Yorum tarafından Türkiyenin imamı, amerikan papazı — Haziran 10, 2007 @ 12:57 am | Cevapla

 4. Rum tezgahı bu site… boşyere girip prim vermeyin yada benim gibi Savcılığa şikayet edin kapatsınlar. Yüce Vatana ihanet edenlerin mekanı .. Yaptıkları tek şey kafa karıştırmak. Atatürk düşmanıyız diyecek delikanlılık bile yok sizde. boş yere lafı eveleyip gevelemeyin de düşmanız biz Türkiye ye diyin )
  .

  Yorum tarafından Türkiyenin imamı, amerikan papazı — Haziran 11, 2007 @ 5:24 am | Cevapla

 5. Şimdi arkadaşlar;
  Oraya kocaman ”biz kimiz” ve ”iletişim” linkleri koymuşsunuz ama malesef kim olduğunuzu da, size iletişebileceğim bi numarayı da bulamadım.Ben de dedim ki bırak bu adamların kim ya da nerde olduklarını da, kafayı biraz yor bakalım bu adamlar ”ne”imişler.Aslında size ilişmiycektim de; sitedeki dil kaliteniz ve aslında ne kadar zeki insanlar olduğunuzu anladıktan sonra sizde kendimden bişeyler buldum.
  Ben de bazen sistemi, hayatı, insanları kendi istediğim yönde değiştirmeyi çok arzulardım.Bırakalım beni, burda konu sizsiniz ve sizin ne olduğunuz… Beğenmediğiniz biri gibi davrandığınızın farkına ne zaman varacaksınız? Aslında sizin sadce kafanız karışmış. Yıllardır yönetimlerin ve medyanın ortak gayretleriyle sonuna geldikleri başarılı aptallaştırma politikalarının kurbanı olup, yolunuzu kaybetmişsiniz sadece. Ama üzgünüm artık sizin için yapılabilecek bir şey yok.Dikkat edin toplumun diğer önemli yüzdesinden tek farkınız sizin zeki, onların ise aptallaştırılmış olmaları.Benim de şu an oturup 20 dakikamı size veriyor olma sebebim.Cünkü her şeyi geçin aramızda insanlık bağı var…
  Ben savaşa, dolayısıyla ateşli silahlara, özellikle ”din” ve ”Atatürk” gibi insanların hassas oldukları konulardaki her türlü sömürüye tamamen karşıyım.Ama saygı duymam ve takdirle karşılamam gereken bir konu varsa, o da milli mücadele yıllarında hayatlarını bizler için vermiş yüzbinlerce cocuk yaşta insanın bizlerden daha fazla ”Hak’ka’ yakın olduğu gerçeği.Dünyada düşünülmesi gereken tek konu Atatürk ve Türkiye değil çünkü bu sözkonusu olayların onlarca misli canlı, ”din savaşlarında” ya da sebebi ”din” olan savaşlarda yaşamlarını yitirdiler.
  Ama derseniz ki bizim konumuz gündemimiz bu, biz buna taktık kafayı; o zaman ben de size derim ki, sokağa çıkın… Etrafınıza bakın.Etrafınızda gece gündüz çalıştığı halde ailesine bakamayan binler göreceksiniz.Çok istediği halde okuyamayan çocuklar, tedavi olamadığı için ölen canlar göreceksiniz.Bizler rahat uyuyalım diye sınırda hayatlarını vermiş 20 yaşında çocukların annelerini, çocuklarını göreceksiniz.Başka şeyler de görürsünüz hatta o kadar dikkatli bakmanıza gerek bile yok…Dümdüz asfalt şehir içi yollarda ilerleyen kocaman kocaman ”jeep”ler, elbisesinin rengine uysun diye binlerce insanın rızkını milyarlık cep telefonuna vermekten saniye tereddüt etmeyen insan müsfetteleri, asgari ücretin bisküvi parası olduğu günümüzde 8bin küsür ytl maaş aldıkları yetmiyormuş gibi, beceriksizlikleri, terbiyesizlikleri yetmiyormuş gibi, bu kadar insanın hayatını içinden çıkılmaz bi girdaba kendi elleriyle ittikleri yetmiyormuş gibi, tekrar tekrar o ucuz kıçını meclis koltuklarına yerleştirmeye çalışan takım elbiseli kokuşmuşları; ve o kokuşmuşları gene gene tepemize çıkarmak için ama yollarda broşür dağıtarak, ama televizyonlarda bağırıp çağırarak, ama bilgisayar karşısında siteler hazırlayarak, ama ama ama… daha bir sürü ama… Zeki olmak görmeye yetmez…Bunu için kör olmamak lazım…
  Bu sizlere ilk ve son yazışım…Savunduğunuz değer her neyse, lütfen zararı sizden başka kimseye olmasın…
  Polat KORKMAZ

  Yorum tarafından Stanley KUBRICK — Haziran 16, 2007 @ 2:19 pm | Cevapla

 6. bizde emeğe saygı vardı. bu yorumu yayınlamak için hiçbir neden yok. yorumları mecburen onaylı duruma getirdik. Çünkü seviyesi düşük kişilerin cümleleri bu siteye iyi gitmiyecektir. Günde 5 10 yorum bu şekilde yayınlamıyoruz. Bunlar yayınlansa halimiz nice olur.

  Bu demek değildir ki bizleri eleştiren herkesin yorumunu onaylamayacağız. Hayır efendim. Bizim karakterimizde bu yok. Sayın Polat Korkmaz Bey’e yorumları için teşekkür ediyoruz. Ve tüm düşüncelerine saygı duyuyoruz. İnşallah payımıza düşeni alır ve yaşarız. Tekrar teşekkürler efendim.

  Yorum tarafından serzenis — Haziran 16, 2007 @ 6:19 pm | Cevapla

 7. Atatürk düşmanı olsak şu an mezarda olacaktık çanakkalede düşmanları serdiği gibi bizide serecekti bizleri kurtaran gazi paşamıza, bize verdiği bu vatana nasıl düşman oluruz.Saygılarımlar.

  Yorum tarafından Murat — Haziran 25, 2007 @ 3:36 pm | Cevapla

 8. ES SELAMUN ALEYKÜM; HAYAT İMAN VE CİHAD;

  KARDEŞ YENİ BİR SİTE KURDUK;

  http://aldananlar.wordpress.com

  BATILA KARŞI KIYAM…

  Yorum tarafından Yahya Baştürk — Temmuz 11, 2007 @ 2:04 pm | Cevapla

 9. ben kimseye küfür etmem ama bu ülke öyle bir ülke ki Allah(C.C) hümme haşa kötü bir söz söylesen hapse. bilmem kaç ay olmadıkça. dili kesilmedikçe ben adam olmam çogu müslüman kardeşimde böyle düşünüyodur beyinleri yıkanmadıkça mecbur olmadıkça..Allah o günü göstersin göstersin bana gösterdigi gibi şu an Allahtan öyle korkuyorum. müslüman kardeşlerimizin ölmesine izin veren adı bile koyulmayan mahsum bebeklerin katliamını durduramayan adeleti getiren bir kahraman olamaz(…) kimsiniz siz adım muhammet soy adım aydemir.. ve birggün adelet tecelli edecek ozaman yüce Allah celle celeluh size ne yaptınız demiyecekmi. ve herkes Allahın nekadar sonsuz büyüklük ve güçte oldugunu biliyor ama neden bir kulu ondan daha üstün anlayışlara neden oluyor.. bunu bir maraşal yada kimleri katlederek yaptı. ve şunu bilin o cehennemde cayır cayır yanıyor şimdi..

  Yorum tarafından yeşil — Temmuz 11, 2007 @ 8:56 pm | Cevapla

 10. yeşil Diyor:
  11 Jul 2007 8:56 pm
  ben kimseye küfür etmem ama bu ülke öyle bir ülke ki Allah(C.C) hümme haşa kötü bir söz söylesen hapse. bilmem kaç ay olmadıkça. dili kesilmedikçe ben adam olmam çogu müslüman kardeşimde böyle düşünüyodur beyinleri yıkanmadıkça mecbur olmadıkça..Allah o günü göstersin göstersin bana gösterdigi gibi şu an Allahtan öyle korkuyorum. müslüman kardeşlerimizin ölmesine izin veren adı bile koyulmayan mahsum bebeklerin katliamını durduramayan adeleti getiren bir kahraman olamaz(…) kimsiniz siz adım muhammet soy adım aydemir.. ve birggün adelet tecelli edecek ozaman yüce Allah celle celeluh size ne yaptınız demiyecekmi. ve herkes Allahın nekadar sonsuz büyüklük ve güçte oldugunu biliyor ama neden bir kulu ondan daha üstün anlayışlara neden oluyor.. bunu bir maraşal yada kimleri katlederek yaptı. ve şunu bilin o cehennemde cayır cayır yanıyor şimdi..

  Arkadaşım Allah Allah diyorsun sonrada bilinki cehennmede yanıyor diyorsun,Biiiiiiiiiirrrrrr.Sen kimin cennete gidip gitmediği hakkında yorum yaparak şirke koşuyorsun,nerden biliyorsun kimin cehenneme gittiğini,Hz Muhammedin bilemediğini sen mi biliyorsun,utanmadan gıybetle kalmıyor bi de Atatürkün Allah bizi senin gibi olmaktan korusun ki cennete mi gidip cehennemde mi olduğu konusunda haşa kendini Allah yerine koyup karar veriyorsun,ikiiiiiiiiii beyin yıkama olayına gelince yüce Rabbimin yarattığı yaradılmışların en üstünü diye sıfatlandırılmış insan topluluğuna sizin beyniniz yıkanmaya müsait yorumu yapıp aşağılıyorsun ki Allah sevgisinden bahsediyorsun bir defa sen Yaradılmışı Yaradandan ötürü bile sevmiyor,saygı duymuyorsun.üççççççççççç Biz ulu önder Atatürk’ü Allah-ü Tealanın üstünde görmüyor,ona tapmıyoruz.bizim yaradıcımız ve kıyamete kadar tek tapacağımız yüce Allah’tır.Atatürk ise ulu önderimizdir,heykellerini yapıp anıyoruz,resimlerini koyup hitabesini koyup ilkelerini bilip onun Türk insanına kattıklarından ötürü onu seviyoruz hemde çok,ama biz bu uğur da sevmeyenler Türk değildir diyormuyuz,ne alaka mı çok alaka siz Atatürkü sevenlere dinsiz diyorsunuz ama biz size Türk değiller demiyoruz.dörttttttt müslümanın kanının akmasını durduramayan kahraman kavramına gelince Tarihler boyunca hiç bir hükümdar,padişah,kral,şeyh,halife kan dökümünü engelleyememiştir.Ha dur sen çok müslümansın ya anlıycan dilden konuşayım mesela Hz.Ali,Kerbela olayı Abbasiler Emeviler hepsi muhakkak benim gözümde barış için,Allahın varlığını ve birliğini yaymak için savaştılar,şehit oldular amaaaaaaaaa kendi aralarında olan iç savaşları bitiremediler,müslüman müslümanı kesti.Ama dur sen nerden bilicen bunları takmışsın bir ideolojiye gidiyorsun,Madem kendini cennet cehennem konusunda emin olun diycek kadar mukaddes görüyorsun,at gözlüğü takıp sadece gösterilen fotoğrafa inanıyorsun,bende sana (ki sen kimsin dersen HEM MÜSLÜMAN HEM ATATÜKÇÜ bir kardeşin tavsiye) ADALETLİ OL.

  Yorum tarafından yesim akar — Temmuz 28, 2007 @ 7:31 am | Cevapla

 11. hep bişeyin üstünde durmuşsunuz
  lütfen argo ifadeler kullanmayın diyorsunuz.bunu özellikle size karşı fikirde olan kemalistlere karşı söylüyorsunuz.ama şurda okuduğum kadarıyla 10 kişiden 2 kemalist size argo konusunca bel altı konusmus oluyor da siz onlar piç diye koca manşet yazı yazarak (yorumlardaki küfürlerden bahsetmiyorum bile) farklı birşey yaptığınızı mı zannediyorsunuz.Madem islamı öncelik olarak alıyorsunuz (bildiğim kadarıyla islam hoşgörü diniydi) sizin doğru düzgün konuşarak insanlara örnek olmanız gerekmez mi.siz böyle yaparak asıl insanları cephelere ayırdığınızın farkında değilsiniz.insanları islamdan soğutuyorsunuz.siz bir insanın fikirlerine küfürler ederek kötüleyerek onu kendi tarafınıza çekemezsiniz tersine böyle bir tepkiden dolayı bu görüşe kapılarını tamamen kapatır.ben burda karşıt bir görüşü savunsamda bunu düzgün bir üslüpla anlatmaya çalışıyorum.Burda ben sizin yazılarınızda böyle bir yaklaşım göremedim.insan bazen de kendine bakmalı ki hatalarını görsün.sadece karşı tarafın hataları göz önünde bulundurulmamalı.

  Yorum tarafından begum — Ağustos 8, 2007 @ 9:18 pm | Cevapla

 12. Bu kemalistler Atatürkü kullanarak Türkiyede Ataistlik sürtmeye calisiyorlar Eger Atatürk yasasaydi bunlarin yüzüne tükürürdü heralde. Ama gerek yok biz tükürecegiz bunlarin yüzüne ALLAHIN izniyle…

  Yorum tarafından yobaznesli:) — Mart 2, 2008 @ 1:18 am | Cevapla

 13. Herkesin dini kendine arkadaş. istediğimi severim, istediğimi sevmem! Kime ne? Yaradılanı severim, yaradandan ötürü. Siz daha yorumların insanlara açık olduğu bir dini yorumlayıp; bu DİN’in bizzat kendisidir diyecek cürrete sahipsiniz. İnsanlara zorla, baskıyla, şiddetle, küfürle güzel dinimizi kendinize mal etmiş olarak saldıracağınıza açın bir kitap okuyun. Hangi kitabı mı? Boşverin siz nutuk filan okumayın çünkü anlamazsınız. Kur’an okuyun. Çünkü onda aklını işletenler için ne ilham kaynakları varken, işletmeyen embesiller için de korku ve vicdan kavramları var. Hz. Muhammed’e bile insanları sözle uyarmaktan başka bir görev vermemiş olan yüce Allah’ın askerleriyiz diyenlere yazıklar olsun. Kardeşce yazılara bakmış, türbana bağlamış insanları ikiye bölmüşsünüz. Siz önce türbanın kaynağını uydurma hadislere ve komik yorumlamalara bağlanmadan bi açıklayın da anlayalım. Kur’an yaka açığınızı örtün demiş; siz saçı görünen cehennemliktir demişsiniz. Bir de üstüne saygı duyduğunuzu ifade ediyorsunuz. Evet KEMALİST’im neden mi? Bugün kimsenin yapamadığı gibi o hepinize haddini bildirmiş. Daha 100 yıl öncesinde tüm insanlar ağzından çıkanı buyruk kabul etmişler. Dünyanın her tarafında ayak bastığı yerler müze yapılmış büyük bir insan. Ulu bir önder. Birini çok sevmek veya fikirlerine inanmak onu Allah’laştırmak değildir. Bu kıyaslamayı hiçbir kemalist yapmaz Ancak sizin gibi fesatlık çıkarmak isteyenlerin zırvalarıdır bunlar.

  Kur’an a sözde sahip çıkarsınız ama Arapçasını okutup ağlarsınız. İlk emri oku olan kitabı dinlersiniz hem de anlamadan. Oysa Kur’an aklını işletenlerden başkası öğüt alıp düşünmez der defalarca. Siz arapçasını okurken ve anlamazken nasıl öğüt alıyorsunuz be hey akılsızlar. Alimler bizim yerimize okumuşlar biz onlara uyarız diyenleri de Kur’an defalarca tokatlar. Ama siz bunu anlayamazsınız çünkü Alimleriniz size bunları anlatmaz.

  Babanın oğlu yerine hesap vermeyeceği günden korkun! Ey cahiller. Kim doğru yolda bi bakın. Biri cennete kimin gireceği yorumunu yapıyor. Diğeri Atatürk’ü sevenleri şirkle suçluyor. Siz sevmeyi kötü birşey bellemişsiniz vesselam. Durmak yok size hadi yola devam 😉

  Yorum tarafından osman kaleli — Eylül 6, 2008 @ 10:16 am | Cevapla

 14. seni çok seviyorum byyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

  Yorum tarafından türkan akbulut — Ekim 13, 2008 @ 9:58 am | Cevapla

 15. atam keşke konuşsaydınız benle

  Yorum tarafından türkan akbulut — Ekim 13, 2008 @ 9:59 am | Cevapla

 16. niye kendinizin Atatürk düşmanı olmadığınızı ispat etmek için uğraşıyorsunuz. yazıklar olsun size 2 yüzlü sahtekarlar. Birgün bunların hesabını vereceksiniz. Atatürk ü hiç bi zaman öldüremeyeceksiniz. Bide Atatürk ün şiirini yazmış aklınca sen git ABD köpeği hoca efendi dediğin adamın dizinin dibinde otur Atatürk ün adını ağzına alma.

  Yorum tarafından xxy — Mart 14, 2010 @ 1:39 am | Cevapla


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: