…:::::SeRzEn!şLeR:::::…

Nisan 13, 2007

“Beyaz Adam”ın Düşündürdükleri

Filed under: Güncel Yazılar — serzenis @ 12:25 pm

İngiliz esirlerinin yayınlanan görüntülerine uzmanları ile bakan Beyaz Adam’ın vatandaşları, başörtüsünü taciz algılayarak gurur yaparken, evlere tekmeleri ile giren askerlerinin görüntülerine hangi psikolojik dürtüyle bakabildiklerinin kare kare sorgulamasını da yapabilecekler midir bir gün ?

Okan Şahin / cemaat.com

İngiliz esirlerinin yayınlanan görüntülerine uzmanları ile bakan Beyaz Adam’ın vatandaşları, başörtüsünü taciz algılayarak gurur yaparken, evlere tekmeleri ile giren askerlerinin görüntülerine hangi psikolojik dürtüyle bakabildiklerinin kare kare sorgulamasını da yapabilecekler midir bir gün ?

Amerika’nın Irak işgalinin ilk görüntüleri televizyonlara düşmeye başladığı zaman Beyaz Adam, kara insanın gözlerindeki korkuyu, kadınların çocuklarına sarılışını, babaların kollarına vurulan kelepçelerin çocukların zihninde yarattığı travmayı görmeye başladığı an başörtülü asker vatandaşına acıdığı gibi biraz olsun acımış mıdır acaba?

Kızına hangi kariyerle örnek olacağını düşünüyordu ki İngiliz esir Faye Turney ? Ülkesinin caddelerinde dolaşırken aç ve açıkta bıraktıkları Iraklı annelerin bahtsızlığının kendi sorumsuzlukları olduğunun itirafını hangi rahibe yapacak ve rahip efendi günahları bağışlarken vatandaşı olduğu ülkenin katliamcı siyasetini Hıristiyanlığın hangi ilkesi ile meşrulaştıracaktır?

Iraktaki çocukların ölüm uykularını bir asker olarak gün be gün yaşarken, kızlarının doğum gününü düşünebilecek bir zihni ve kendini düşünme bencilliğini İngilizler hangi ahlak teorisiyle tanımlayabilecek?

Hapishanelerde işkence yaptıkları doğrulanınca; tarihinde işkence olmadığı için gurur duyan İngiliz Devleti tarihlerini çocuklarına okutabilmenin iç rahatlığını ve işgal ettikleri ülkelerdeki zorbalıklarını hangi psikolojik kuramla açıklayabilecekler?

Çocuk yaştaki Iraklı gençleri aralarına alıp döverlerken ABD başkanı biricik kızlarına hangi görüntülerle nasihat ediyordu acaba?

HIV virüsü taşıyan bir annenin dramatik yaşamını hikaye eden Jenna Bush, ABD’li askerlerin Iraklı kız çocuklarına tecavüz ederken yaşadıkları korkuyu dillendirecek kitaplar da yazabilir mi sizce?

İslamın kılıçla yayıldığının ve şiddet dini olduğunu söyleyen Papa; Katolik dünyanın askerlerine karşı Katolik dünyanın muhafazakarlarını ayin için topladığı gibi savaş karşıtı bir eylem için neden toplayamıyor?

BM sekreteri, başında bulunduğu örgütün pasifliğini korkaklığı ile gösterirken, dünyaya verdiği mesajlar ve Uluslararası Af Örgütünün işgalci güçleri suçlaması hangi çocuğun ölmesine engel olabiliyor?

Demokrasi, insan hakları, sosyal devlet modelleri ile kendi ülke vatandaşlarını koruyan Beyaz Adam’ın ülkeleri dünyanın geri kalan bölgelerindeki katliamlarını, evrensel değerlerle meşrulaştırdığı sömürüsünün bilinçaltını, şatafatlı muayenehanelerinde çözebilecek kaç psikiyatrist çıkacak?

Ülke sınırlarını bütün doğuya kapatan, Müslümanlara terörist muamelesi yapan Beyaz Adam’ın davranışını; vücuduna mermileri boşaltırken bacağını ısıran Afrikalıya, ‘vahşi bunlar!’ deme yüzsüzlüğünün resmini hangi ressam çizebilecek?

Varlığı ile bütün dünyayı tehdit eden Beyaz Adam’ın elindeki silahlar yüreğindeki hangi kötülülüklerin savunmasıdır?

Reklamlar

1 Yorum »

  1. ben tekme vuran kadınları görmek istiyorum bana en kötü tekme vuran kadını gösterirmisiniz

    Yorum tarafından derya — Temmuz 19, 2007 @ 4:04 pm | Cevapla


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: