…:::::SeRzEn!şLeR:::::…

Mart 3, 2007

Önce Erbakan’dan özür dileyin! / Hakan Albayrak

Filed under: Köşe Yazarları — serzenis @ 1:05 pm

   Hakan Albayrak / Yenişafak

28 Şubat darbesiyle ilgili tartışmalarda bir hususun yeterince vurgulanmadığını düşünüyorum: Erbakan Hükümeti devrimci bir hükümetti. Tekelci kapitalizme savaş açmıştı. “Havuz sistemi” uygulamasıyla, oligarşinin soysuz çarkına çomak sokmuştu. Memleketin üzerindeki bereketi kesen faizci rantiye sistemini temelden sarsmaya teşebbüs etmişti. Öte yandan, hak ve adaleti yeniden dünya gündemine taşımak, ruhsuz kalan dünyaya yeniden ruh kazandırmak için harekete geçmişti. Batı’nın kaba kuvvetine, sömürgeciliğine, çifte standardına, kültür ve medeniyet faşizmine dayanan mevcut dünya düzenini değiştirmek amacıyla “D-8” projesini uygulamaya koymuş, “Savaş değil, barış! Çatışma değil, diyalog! Çifte standart değil, adalet! Üstünlük değil, eşitlik! Sömürü değil, işbirliği! Baskı ve tahakküm değil, insan hakları hürriyet ve demokrasi!” ilkeleri çerçevesinde yeni bir dünyanın kuruluşunu müjdelemişti. Erbakan’ı iktidardan uzaklaştıran 28 Şubat darbesi, bunların önüne geçen bir karşı devrimdir.

***

Karşı devrim, evet! Tekelci kapitalist ve emperyalist güçlerin tezgâhladığı bir karşı devrim! Öyle olmasaydı, 28 Şubat’ın anlı şanlı kurmaylarından biri, emekliye ayrılır ayrılmaz, bir iş adamının Ataköy’deki marinasına müdür tayin edilir miydi? Öyle olmasaydı, 28 Şubat’ın anlı şanlı kurmaylarından biri, emekliye ayrılır ayrılmaz, özel bir bankanın yönetim kurulu üyeliğine getirilir miydi? Öyle olmasaydı, 28 Şubat’ın anlı şanlı kurmaylarından biri, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Siyonist lobiden “Cesaret Madalyası” alır mıydı? *** 28 Şubat’ın “silahsız kuvvetler”i hâlâ Aczimendilerden, Fadime Şahin’lerden, bazı Milli Görüş’çülerin “üslup sorunları”ndan filan dem vurarak o günlerdeki tavırlarını haklı göstermeye çalışıyorlar; kendilerini kandırmasınlar, hakikatle yüzleşsinler, fena halde tezgâha geldiklerini kabul etsinler artık. Sağda-solda anti-emperyalist nutuklar atmayı da bıraksınlar. Erbakan’dan ve bütün 28 Şubat mağdurlarından doğru dürüst özür dileyinceye kadar böyle nutuklar atmaya hakları yok.

***

Anti-emperyalizmin, milli sermayenin, Batı karşısında dik duruşun Türk siyasetindeki 1 numaralı müdafii olan Erbakan’ı saf dışı bırakarak emperyalizme tarihî bir hizmette bulunacaksınız, sonra da -Erbakan’ın hakkını teslim etmeden- Amerikancılıktan, Avrupa Birliği’ne verilen tavizlerden, yabancı sermayeye çekilen peşkeşlerden şikayet edeceksiniz… Olmaz öyle şey.

Reklamlar

11 Yorum »

 1. hak gelince batıl zail olur.hak herzaman üstündür.hak batıl mücadelesi kıyamete kadar sürecektir.Erbakan hocamıza ALLAH(c.c)
  ‘li uzun ömürler versin.Başımızdan eksik etmesin.

  Yorum tarafından mücahit — Mayıs 10, 2007 @ 12:06 pm | Cevapla

 2. hehheee uzun ömür dileyin yoksa allah ömründen kessin erbakanına versin

  Yorum tarafından g_3_komando — Mayıs 18, 2007 @ 6:58 pm | Cevapla

 3. Hakan’ı yenişafak’tan kovarlar ..

  Yorum tarafından sozturk — Mayıs 22, 2007 @ 2:38 pm | Cevapla

 4. hakan Albayrak ı kovacak kişi daha yeryüzüne arz-ı endam edmemiştir ve de edemeyecektir biline..

  Hakan abim Allah yolu ve bahtını açık etsin her daim.

  seni çooook seven kardeşin………..

  Yorum tarafından efsane — Mayıs 30, 2007 @ 9:24 pm | Cevapla

 5. Hakan Albayrak… yaşayan bir efsane diyelim….

  Yorum tarafından Ahmet Türkan — Mayıs 30, 2007 @ 9:40 pm | Cevapla

 6. ESELAMUN ALEYKÜM BEN ALLAHIN ACİZ KULUNDAN ÜMETİMUHMMDE SAYGILAR SEVGİLER SUNARAK KELİMELERİME ŞÖYLE BAŞLAMAK İSTERİM ALLAH CC.ÜMEMTİ MUHAMEDE BİRLİK VE BERABERLİK NASİP ETSİN VE AKIL VERSİN NİÇİN AKIL VERSİN DİYE DUA ETTİĞİMİ SORARSANIZ ÇÜNKÜ AKLIN YOLU BİRDİR AKLI OLMAYANA İMANDA FARZ DEĞİLDİR AKLI SELİM İNSANLARA İHTİYAÇ VARDIR ÇÜNKÜ AKLI SELİM OLMAK YANİ SALİM AKILLI OLMAK DEMEK ŞU DEMEKTİR HAKKIN BİR OLDUĞUNU BİLİP ŞEYTANIN VE YANDAŞRLARININ YANDAŞLARIMII MINAFIKLAR KAFİRLER VEDE EN TELİKELİSİ KENDİ NEFSİ EMMAREMİZDİR BUNLARIN VESVESELERİNDEN DESİSLERİNDEN VEDE ŞÜPHELERİNDEN ARINMIŞ BİR AKIL VE ARINMIŞ BİR KALP İLE HAKKI HAK BİLİP HAKTAN YANA OLURUZ YOKSA PARAM PARÇA OLURUZ İŞTE BUGÜNLERDE OLDUĞUMUZ GİBİ NEDEN ÇÜNKÜ CANABI HAK ŞÖYLE BUYURUYOR SİZİ İMAN KALESİNDEN HİÇ BİR KUVVET ÇIKARAMAZ SİZ KAFİRLERİ DİNLEMEDİKÇE EE SEN GİDİP BUNLARIN YALAKALARINI DİNLERSEN KALBİNİ VE AKLINI BULANDIRIRSIN ONDAN SONRA ORTADA KALIRSIN İŞTE EFENİM AKP YEMİ OY VERELİM YOKSA S.PARTİSİNEMİ DİYE ŞAŞRIP KALIRSIN ONO BUNA SARASIN EEE BİZ NE ALLTIYORUZ AKLIN YOLU BİRDİR SALİM AKILLI OL HAKKI İKİ SANMA MİLLİ GÖRÜŞ BİRDİR HAK BİRDİR BİRİ İKİ GÖRMEK ŞAŞILIKTIR SEN GEL AKILLI OL BÖLÜNME BÖLDÜRME YUMUŞAK LOKMA OLMA İZETLİ OL KENDİNİ ÜÇE BEŞE BÖLME BİR OLALIM BERABER OLALIM İZZETİMİZLE ŞEREFİMİZLE VEDE SALİM AKLIMIZLA BU DIŞ VE İÇ DÜŞMANLARA KARŞI DURALIM BU OYUNU BOZALIM NE ÇEKTİYSEK BU İKİLİKTEN ÇEKTİK İKİLİTEN GEÇİP HAKKA GİDELİM HAKKI BULUP HAKTA BAKİ OLALIM VESSELAM VELİKRAM ALLAH’A EMANET OLUN KARDEŞLERİM ANCAK İNANLAR KARDEŞTİR.

  Yorum tarafından ZEKAİ UÇAR — Haziran 4, 2007 @ 3:48 pm | Cevapla

 7. DAVAMIZ HAK
  GÖRÜŞÜMÜZ TEK
  ***MİLLİ GÖRÜŞ***
  ŞANLI KOMUTAN
  NECMETTİN ERBAKAN

  Yorum tarafından Mehemmed — Haziran 21, 2007 @ 7:37 am | Cevapla

 8. ben bu sitede ismimin ve e posta adresimin olmasını ve görünmesini istemiyorum çünkü burası berbat ve yalancı ve düzenbaz ve ahlaksız ,vde yalancı bir site …hey kim se buranın yöneticisi beni silin istemiyorum..yahu burası ne iğrenç bir yermişya hayret piç gibi kelimeler sizde hiç utanma ve arlanma yokmu???ahlaksız ve zalimler.yuhhh olsun size be..

  Yorum tarafından ebubeddavi — Haziran 29, 2007 @ 12:00 pm | Cevapla

 9. AKP LİLER SİZLERDE KULLANILIYORSUNUZ VE ÇÖP SEPETİNE ATILACAKSINIZ MENDERES GİBİ ÖZAL GİBİ
  GİNE MİLLİ GÖRÜŞ ZAFERİ YAKIN HEMDE ÇOK ALLAHIN İZNİYLE
  BİZ BİR YOLDA GİDİYORUZ ÇÜN Kİ DÖNEK DEGİLİZ DÖNEKLERDEN NE BEKLENEBİLİR SALABENİN BASİNA GELENLERİ BİLİYORSANIZ EGER

  Yorum tarafından israfil — Temmuz 24, 2007 @ 10:35 am | Cevapla

 10. asss

  Yorum tarafından mücahittt — Temmuz 24, 2007 @ 7:52 pm | Cevapla

 11. öncelikle kardeşlerimi allahın selamıyla selamlamak istiyorum-esselamu aleykum verahmetullah.hakan beye gerçekten teşşekkür ediyorum gerçekleri aynen uyuyanların yüzüne tokat gibi vuran bir yazı kaleme almış allah ondan razı olsun.her işte bir hayır vardır inancıyla inşallah herkes bir gün ERBAKAN HOCA VE ÇALIŞMA ARKADAŞLARININ mücadelesini anlayıp onlara hak verecekler.ama inşallah geç kalmayız.ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN

  Yorum tarafından isimsiz mücahit — Ağustos 9, 2007 @ 6:35 am | Cevapla


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: